Pomoc naukowa do matury z WOSu

Okres przed maturą to czas intensywnej nauki i ostatnich powtórek. Czas nagli, dlatego uczniowie nie mogą pozwolić sobie na dogłębną analizę wszystkich dotychczasowych podręczników oraz notatek. Potrzebują więc publikacji, które będzie zawierać materiał z trzech lub czterech lat nauki w jednym miejscu. Na przykład takich jak “Vademecum Teraz Matura” dla młodzieży, którą czeka Matura z WOS-u rozszerzona.

Czym jest repetytorium?

Podstawowymi materiałami dydaktycznymi, z których korzystają uczniowie to podręczniki i zeszyty ćwiczeń. Te pierwsze zawierają szczegółowe opisy wszystkich tematów. Przeważnie jeden podręcznik przypada na jeden rok nauki. Z kolei ćwiczenia pozwalają sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce, rozwiązując różne zadania.
Wymienione wyżej książki są bardzo przydatne, jednak zbyt obszerne w sytuacji, gdy mamy mało czasu. Tu z pomocą przychodzą wspomniane wyżej repetytoria. Są to publikacje zawierające streszczenia wszystkich tematów i odnośniki do nich. Maturzysta łatwo odświeży swoją wiedzę, przeglądając repetytorium. Nie brakuje w nim także obrazków, rycin czy tabelek. Wszystko to, aby umilić młodzieży czas nauki.

Repetytorium z WOSu

Czy maturzysta przygotowujący się do egzaminu dojrzałości z wiedzy o społeczeństwie znajdzie repetytorium dla siebie? Oczywiście. Może on sięgnąć chociażby po publikację Nowej Ery z serii Teraz matura. Wydawnictwo to od lat przygotowuje książki ułatwiające naukę do egzaminu ósmoklasisty i matury. Ważną informacją jest, że wspomniane vademecum jest kompatybilne z podręcznikami i ćwiczeniami tego wydawnictwa. To istotne, ponieważ ułatwia pracę z danymi książkami. Ta sama kolejność tematów, podobne tabelki, język używany przez autorów pomoże szybciej znaleźć odnośniki do szukanych działów z podręcznika. “Vademecum Teraz Matura” nie ogranicza się jednak tylko do teorii. Między poszczególnymi działami uczeń znajdzie krótkie przypominające zadania z różnych dziedzin wiedzy o społeczeństwie. W publikacji tej znajdują się także wskazówki dotyczące pisania egzaminu maturalnego z WOSu oraz przykładowe prace pisemne, obowiązkowe na maturze z tego przedmiotu.